Zarezerwuj pobyt
Zarezerwuj pobyt

Turnusy NFZ

23 kwi 18
24 kwi 18

Turnusy sanatoryjne NFZ

Pobyty z częściową refundacją NFZ

Uzdrowisko Kołobrzeg SA posiada ofertę skierowaną do osób, które chcą skorzystać z pobytów z częściową refundacją NFZ. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o wystawienie skierowania na leczenie uzdrowiskowe – zgodnie z występującym schorzeniem. Zakwalifikowani Pacjenci ponoszą częściowy koszt zakwaterowania i wyżywienia. 
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 sierpnia 2012 r.

Ważne informacje dla kuracjusza

 1. Pobyt w szpitalu/sanatorium rozpoczyna się od godz. 14.00 pierwszego dnia, a kończy o godz. 12.00 ostatniego dnia pobytu.
 2. Wyżywienie w dniu przyjazdu rozpoczyna się obiadem, w ostatnim dniu pobytu Kuracjuszowi przysługuje śniadanie.
 3. Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu nie przysługuje suchy prowiant.
 4. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu do godz. 22:00 (bez wyżywienia) w ostatnim dniu turnusu (możliwe tylko w przypadkach, jeśli na dany pokój nie jest dokonana żadna rezerwacja). Odpłatność wynosi 40,00 zł.
 5. Pacjenci przyjeżdżający do Uzdrowiska powinni posiadać ze sobą IMIENNE SKIEROWANIE wydane przez uprawnioną instytucję (oraz obowiązującą dokumentację lekarską, legitymację ubezpieczeniową, dowód osobisty, zapas stale przyjmowanych leków na cały okres pobytu).
 6. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. nie prowadzi rezerwacji miejsc, pokoje są przydzielane w dniu przyjazdu.
 7. Rejestracja pacjentów odbywa się w recepcjach poszczególnych obiektów. Po dokonaniu formalności pacjent otrzymuje przydział pokoju. Samowolna zmiana pokoju jest niedozwolona.
 8. Pacjent zobowiązany jest do uiszczenia częściowej odpłatności sanatoryjnej w recepcji (nie dotyczy pobytów ze skierowaniem na oddział szpitalny) oraz opłaty klimatycznej w kwocie 4,00 zł dziennie najpóźniej w drugiej dobie pobytu.
 9. Zwolnienie z opłat w sanatorium dla dorosłych przysługuje:
 • pracownikom związanym z produkcją wyrobów zawierających azbest na podstawie odrębnych przepisów,
 • dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, a jeśli kształcą się dalej – do ukończenia lat 26,
 • dzieciom niepełnosprawnym w znacznym stopniu – bez ograniczenia wieku,
 • dzieciom uprawnionym do renty rodzinnej.
 1. W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego przed rozpoczęciem leczenia, skierowanie należy bezzwłocznie zwrócić do Oddziału NFZ.
 2. W momencie rozpoczęcia turnusu każdemu pacjentowi przysługuje 1 ręcznik kąpielowy. Wymiana ręczników i pościeli nie przysługuje. W przypadku chęci wymiany ręcznika bądź pościeli Kuracjusz zobowiązany jest uiścić opłatę wg obowiązujących stawek:
 • ręcznik – 2,00 zł,
 • poszewka mała – 2,00 zł,
 • poszwa – 3,00 zł,
 • prześcieradło – 2,00 zł.
 1. Istnieje możliwość zakupu pakietu telewizyjnego – cena za turnus wynosi 70,00 zł.
 2. Czajniki znajdują się na korytarzach. Istnieje możliwość wypożyczenia czajnika za odpłatnością w kwocie 15,00 zł za turnus. Za wypożyczenie czajnika pobierana jest kaucja w wysokości 10,00 zł.
 3. Zakwaterowanie małżeństw w pokojach 2-osobowych jest możliwe tylko w przypadku dostępnych pokoi w momencie przyjazdu Kuracjuszy. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. nie gwarantuje zakwaterowania małżeństw razem w pokojach 2-osobowych.
 4. W przypadku nieuzasadnionych, nieterminowych wyjazdów i przyjazdów pacjentów NFZ pobierana jest odpłatność. Opłata dotyczy również przepustek, po uzyskaniu zgody lekarza prowadzącego i wynosi:
 • dla kuracjusza sanatoryjnego – 76,00 zł,
 • dla kuracjusza szpitalnego (dorośli) – 88,00 zł,
 • dla kuracjusza szpitalnego (dzieci) – 92,00 zł

Materiały do pobrania

SKIEROWANIE NA LECZENIE UZDROWISKOWE
INFO – UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., NIP 671 01 01 676, REGON 000288171, KRS 0000048198 Sąd Rejonowy w Koszalinie IX Wydział Gospodarczy

wyślij zapytanie

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij