Bezpieczny hotel Zarezerwuj pobyt
Zarezerwuj pobyt

Atrakcje Uzdrowiska

Ekopark Wschodni

Ekopark Wschodni mieści się pomiędzy osiedlem mieszkalnym Podczele, torfowiskiem Solne Bagno i plażą. Jest jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji Kołobrzegu – został stworzony przez naturę, więc powinni odwiedzić go wszyscy, którzy cenią unikatową, dziwką przyrodę i urokliwe krajobrazy.

Ekopark Wschodni to wyjątkowy, objęty ochroną, park w Kołobrzegu, miejsce występowania licznych gatunków ptaków. Miłośnicy ornitologii mogą spotkać tu m.in. orlika pospolitego, kruszczyka rdzawoczerwonego, a także żurawie.

Oprócz unikatowej fauny do atutów ekoparku należy niezapomniany, dziki krajobraz stworzony przez lasy, których występują wspaniałe buki i dęby. Obecnie park odbudowuje się po katastrofie ekologicznej z 2010 r., kiedy wielkie masy wody zniszczyły drewniany most i wiele roślin.

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., NIP 671 01 01 676, REGON 000288171, KRS 0000048198 Sąd Rejonowy w Koszalinie IX Wydział Gospodarczy

wyślij zapytanie

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij