Bezpieczny hotel Zarezerwuj pobyt
Zarezerwuj pobyt

Atrakcje Uzdrowiska

Muzeum kołobrzeskie "Partia Colbergiensis"

Otwarte 27 września 2014 r. podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Kołobrzegu muzeum ukazuje ciekawą historię miasta. A nazwa „Patria Colbergiensis” w tłumaczeniu oznacza „Ojczyznę Kołobrzeg”.

Założycielem mieszczącego się w piwnicach kołobrzeskiego ratusza „Patria Colbergiensis” jest Robert Aleksander Maziarz. Zgromadzona ekspozycja ukazuje tysiącletnią historię miasta i regionu.

Wśród zgromadzonych zbiorów na uwagę zasługują zabytki z czasów wojny trzydziestoletniej, wojny siedmioletniej i kampanii napoleońskiej, w tym największą na świecie kolekcję związaną z tajną bronią rosyjską, a także zbiory porcelany, malarstwa i rycin, miejskiej numizmatyki. W muzeum obejrzeć można także eksponaty ukazujące pracę dawnych rzemieślników: szewców, piekarzy, rybaków.

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., NIP 671 01 01 676, REGON 000288171, KRS 0000048198 Sąd Rejonowy w Koszalinie IX Wydział Gospodarczy

wyślij zapytanie

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij